Chuwi HiBook Pro czy Lenovo Yoga Book? – porównanie

Wraz z premierą Lenovo Yoga Book na targach IFA 2016, najsławniejszy chiński producent tabletów Chuwi postanowiło zaprezentować nowe urządzenie. Chuwi HiBook Pro, bo o nim mowa, za pomocą swojego produktu chce nawiązać walkę z Lenovo.

Chuwi HiBook Pro

Wszystko zostało w jasny sposób zaprezentowane w poniższej tabeli. W oczywisty sposób możemy zauważyć, że oba urządzenia zostaną wyposażone w praktycznie takie same podzespoły. By obiektywnie spojrzeć na oba modele, postanowiliśmy zająć się szczegółami, które różnią urządzenie Chuwi i Lenovo.

Chuwi HiBook Pro specyfikacja

Ekran HiBook Pro wygrywa pojedynek z Lenovo Yoga Book (FHD) pod względem rozdzielczości. Jednak porównując procesory plus otrzymuje Lenovo, który ma wydajniejszą jednostkę od budżetowego Z8300. Na papierze pamięci urządzeń są takie same, to samo można powiedzieć o bateriach. Dużą zaletą HiBook Pro jest opcja Dual Boot, gdzie dostępny jest Android w wersji 5.1 i Windows 10. W tablecie Yoga wybieramy jeden z dwóch wymienionych systemów ( a wybierając opcję z Windowsem trzeba do niej dopłacić).

Jednak niektóre szczegóły mogą być zwodnicze. Nie można bezpośrednio porównać wagi i wymiarów urządzeń, ponieważ Yoga Book jest urządzeniem z zintegrowaną dotykową klawiaturą. Chuwi HiBook Pro jest po prostu tabletem, do którego możemy dołączyć zewnętrzną klawiaturę. Gdy dodamy szybko wymiary i wagę, dochodzimy do drugiego problemu. Jak porównać baterie urządzeń, które na papierze są podobne, jednak w zwykłym użytkowaniu mogą być różnice ze względu właśnie na dołączaną klawiaturę do Chuwi.

Faktem pozostaje duża różnica cenowa pomiędzy tabletami. Może być ona jeszcze większa, ponieważ startowe 499$ za Lenovo Yoga Book może wzrosnąć do 599$ za wersję z Windows 10. Obecnie możliwe jest znalezienie HiBook Pro w cenie 200$, a za dodatkowe 40$ dokupić można podłączaną, dedykowaną klawiaturę. Cena wskazuje oczywistego zwycięzcę tego porównania.

A Wy, drodzy czytelnicy, co sądzicie o obu urządzeniach? Jesteście w stanie zapłacić dwa razy więcej za Lenovo, oferujące podobne podzespoły co tańsze Chuwi?