Cubot Echo – pierwszy muzyczny telefon producenta

Smartfony coraz częściej są glównym urzędzniem wykorzystywanym do słuchania muzyki przez wielu ludzi na całym świecie. Chiński producent telefonów, biorąc to pod uwagę postanowił przygotować model przeznaczony specjalnie dla audiofilów (jeśli smartfon w ogóle może być dla nich przeznaczony) o nazwie Cubot Echo. Znamy jego specyfikację, cenę i datę premiery!

cubot echo

Cubot Echo ma być przeznaczony do słuchania muzyki zarówno ze słuchawek jak i wbudowanego głośnika. Jakość dźwięku ma być na wyższym poziomie, niż jest to w większości smartfonów, dzięki wzmacniaczowi dźwięku od Awinic  – AW87319. Ma poprawić się głośność urządzenia, bass jak i ogólna jakość muzyki. Czy przyniesie to zamierzony skutek? Na pewno jakość dźwięku się poprawi, ale aby dowiedzieć się jak bardzo musimy poczekać do testów urządzenia 🙂

Cubot Echo Specyfikacja

Telefon nie wyróżnia się parametrami spośród średniej chińskiej półki. Ma posiadać 4-rdzeniowy procesor MT6580, 2GB Ramu, 13MP aparat tylny i 5MP przedni. Ekran będzie miał przekątną 5″ a bateria będzie mieć pojemność 3000mAh. Po wyjęciu z pudełka telefon będzie pracować na Androidzie 6.0 Marshmallow.

Jeśli wierzyć renderom, telefon będzie miał cienką ramkę po bokach ekranu, a plecki mają posiadać stylową fakturę.

Telefon ma być dostępny już w sierpniu tego roku, a jego cena ma wynosić około $80 (~320zł).

Co sądzicie o telefonie? Posiadasz już Cubot Echo? Podziel się w komentarzach swoją opinią.