Nubia Z11 – najcieńszy telefon na rynku

Dziś miała premierę Nubia Z11 i co zaskoczyło konsumentów, jest to obecnie najcieńszy telefon na rynku.

Nubia Z11 wygląd

Tak właściwie, to Nubia nie twierdzi, że jest to najcieńszy smartfon wyprodukowany kiedykolwiek. Według producenta, nie znajdziemy cieńszego urządzenia z ekranem o przekątnej 5,5 cala. Sprytne, prawda? Wymiary telefonu to 72,3 mm x 151,8 mm przy grubości 7,5 mm. Zagłębiając się dalej w specyfikację dowiemy się,że Nubia Z11 posiada ekran ze szkłem 2,5 D zaokrąglonym na krawędziach. Do tego rozdzielczość wyświetlacza to FHD, a stosunek matrycy do całości obudowy wynosi 81%.

Producenci tego smartfona chcą, by ich nowe dziecko mogło być nazywane mianem flagowca, dlatego wnętrze jest równie imponujące co obudowa. Całość napędza procesor Snapdragon 820, wraz z 4 lub 6 GB RAM. Pamięć wewnętrzna zależy od wybranego wariantu pojemności RAM, odpowiednio 64 GB lub 128 GB.

Z tyłu urządzenia znajdziemy aparat o rozdzielczości 16 Mpix z technologią OIS, na przodzie zaś widnieje optyka 8 Mpix. Dodatkowo w smartfonie znajdziemy szybki czytnik linii papilarnych, bateria o pojemności 3000 mAh, szybkie ładowanie, HIFI audio i Dolby Atmos.

Najbardziej ekscytującym szczegółem jest dostępność tego telefonu na rynku. Dostępny on będzie w sprzedaży w Wielkiej Brytanii, Europie, Indiach, Meksyku, USA, Tajlandii i Argentynie. Cena za model z 4 GB RAM wynosi 499 Euro, za 6 GB RAM będziemy musieli zapłacić 599 Euro.