Premiera Meizu Max już dziś – specyfikacja

Dziś zostanie oficjalnie zaprezentowany pierwszy phablet od Meizu, czyli Meizu Max. Dla tych, którzy nie mogą się doczekać, mamy informacje na temat tego modelu tuż przed jego premierą.

Meizu Max wygląd

Wyraźnie pod wpływem Xiaomi Max, Meizu planuje przedstawić swój smartfon z dużym ekranem jeszcze dziś, na wydarzeniu w Chinach. Chociaż telefon nie miał jeszcze oficjalnej premiery, mamy zdjęcia i specyfikację urządzenia. Przybliży nam to sylwetkę sprzętu przed dzisiejszą prezentacją.

Meizu Max wydane zostanie pod marką młodzieżowej linii, nazwanej w Chinach „Blue Charm”. Oznacza to, że znajdziemy te same cechy co w niedrogich  telefonach z linii „M” i „U”. Jednak Max będzie największym obecnie dostępnym i kiedykolwiek wyprodukowanym smartfonem od Meizu.

Meizu Max banner

Phablet wyposażony zostanie w ekran o przekątnej 6 cali, nie znamy jego rozdzielczości. W środku znajdziemy ośmiordzeniowy procesor Mediatek, 3GB RAM i opcjonalnie 32 lub 64 GB pamięci wewnętrznej. Nad całością panować będzie Android w wersji 6.0. Mówi się także o stylusie od Meizu – „mStylus”, który może zostać dołączony w zestawie z phabletem. Czyni to z Meizu Max tańszą alternatywę dla serii Samsung Note. Nowy smartfon od Meizu dostępny będzie w kolorach szarym, złotym i różanym złocie, a cena zaczynać się będzie od 1799 Yuanów.