UMIDIGI pracuje nad bezramkowym flagowcem

UMIDIGI, znane dawniej jako UMi, przygotowuje nowego flagowca. Ma się on wyróżniać bezramkowym wyświetlaczem oraz ciekawą specyfikacją.

Nienazwany jeszcze flagowiec UMIDIGI zapowiada się obiecująco. Podobnie jak w przypadku UMI Plus E, czy UMI Z znajdziemy tutaj procesor należący do rodziny MediaTek Helio. Tym razem Chińczycy postawili na najnowszego Helio P30, który według dotychczasowych plotek ma składać się z czterech rdzeni Cortex-A72 oraz czterech energooszczędnych Cortex-A53. Do tego w urządzeniu znajdziemy 8 GB pamięci RAM oraz 128 GB pamięci wewnętrznej.

Podążając za ostatnią modą na mniej typowe proporcje ekranu, UMIDIGI zastosuje tutaj 5,7 calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD i proporcjach ekranu 18:9.  Dodatkowo po bokach ma być on całkowicie pozbawiony ramek.

Co ciekawe, zarówno z przodu, jak i z tyłu smartfonu mają znaleźć się podwójne aparaty. Główne mają mieć matryce o rozdzielczości 16 MP, a przednie 13 MP. Dodatkowo ma być to pierwszy smartfon od UMIDIGI posiadający obsługę NFC.

Więcej informacji na temat urządzenia ma pojawić się w przyszłości na oficjalnej stronie UMIDIGI.