Xiaomi Mi 6C pojawił się w GFXBench

W serwisie GFXBench pojawiły się pierwsze informacje na temat nowego smartfona Xiaomi, skrywającego się pod nazwą kodową Xiaomi Jason. Według dostępnych w sieci danych może to być budżetowa wersja flagowca firmy – Xiaomi Mi 6C.

Xiaomi Mi6C w przeciwieństwie do poprzednika (Mi 5C) nie będzie wykorzystywać autorskiego układu Xiaomi Surge. Chińczycy w tym przypadku postawili na ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 660 o taktowaniu 2,2 GHz. Wykorzystujący autorską architekturę Kryo 260 układ będzie wspierany przez układ graficzny Adreno 512. Nowe chipy pozwolą Xiaomi na wykorzystanie m.in. Bluetooth 5.0, Quick Charge 4, czy też modemu X12 LTE, który to umożliwia na osiągnięcie prędkości nawet 600 Mbps.

Smartfon wyposażony będzie w 5,1-calowy wyświetlacz Full HD. Dzięki wykorzystaniu 6 GB pamięci RAM urządzenie powinno sobie świetnie radzić z wieloma aplikacjami otwartymi w tle. Na dane użytkownika przeznaczono tutaj 64 GB. Do zdjęć będzie można wykorzystać 12 MP aparat główny oraz 4 MP kamerkę przednią. Nie zabraknie tutaj także całego zestawu czujników, wśród których znajdzie się m.in. akcelerometr, kompas, czy żyroskop. Telefon będzie działać pod kontrolą Androida 7.1.1 Nougat z nakładką MIUI.

Oficjalna data premiery, ani cena nadchodzącego Xiaomi Mi6C jest jeszcze nieznana.